highampress.co.uk  
Championship show results & information ~ Show Printing ~ Web Design 
 
Championship Show Results
Toy Group
Utility Group
Working Group
Pastoral Group
Hound Group
Terrier Group
Gundog Group








Judges Critiques on www.dog.biz


LKA 2011

AV Working Not Separately Classified

Judge: Mr M S Quinney



BEST OF BREED : 11539 HORGAN, Mr M & Mrs J & CLARKE Mr D & Mrs G Ceriinan Queiro To Aritaur (Imp)
Best Dog : 11539 HORGAN, Mr M & Mrs J & CLARKE Mr D & Mrs G Ceriinan Queiro To Aritaur (Imp)
Res Best Dog : 11529 BUCKNALL Miss D K Rayvonley Alfonso
Best Bitch : 11536 GARDINER Mr R. M. Heronsview Hold The Dream
Res Best Bitch : 11551 WINTERTON, Mr S & SINGH Miss N Arabica Av Tasermiut At Sledog (Imp)
Best Puppy : 11536 GARDINER Mr R. M. Heronsview Hold The Dream
Best Veteran :
Best Breeder :

Class 2594 MPD (1 Entries) Abs: 0
1st: 11529 BUCKNALL Miss D K Rayvonley Alfonso
2nd:
3rd:
Res:
VHC:

Class 2595 PD (4 Entries) Abs: 0
1st: 11529 BUCKNALL Miss D K Rayvonley Alfonso
2nd: 11548 WARD Mr J Montasamara Nu Zeus
3rd: 11542 LEAK Mr M & Mrs P Woollinoze Bumi Bear for Madire
Res: 11532 COLLINS Mrs J Nularma Son Of Shreck
VHC:

Class 2596 JD (3 Entries) Abs: 0
1st: 11550 WINTERTON, Mr S & SINGH Miss N Sledog Winter Blizzard
2nd: 11548 WARD Mr J Montasamara Nu Zeus
3rd: 11532 COLLINS Mrs J Nularma Son Of Shreck
Res:
VHC:

Class 2597 PGD (5 Entries) Abs: 2
1st: 11539 HORGAN, Mr M & Mrs J & CLARKE Mr D & Mrs G Ceriinan Queiro To Aritaur (Imp)
2nd: 11534 GARDINER Mr R. M. Heronsview Break Every Rule
3rd: 11545 RAM Mr S Chymera Arahant
Res:
VHC:

Class 2598 OD (4 Entries) Abs: 0
1st: 11530 CAWTHORNE Mrs S Bheara Yontan
2nd: 11545 RAM Mr S Chymera Arahant
3rd:
Res:
VHC:

Class 2599 VD NO ENTRIES


Class 2600 GCD (1 Entries) Abs: 0
1st: 11542 LEAK Mr M & Mrs P Woollinoze Bumi Bear for Madire
2nd:
3rd:
Res:
VHC:

Class 2601 MPB (2 Entries) Abs: 0
1st: 11546 WAKEFIELD Mrs K E Aritaur Betty Bombshell
2nd: 11547 WAKEFIELD Mrs K E Aritaur Delilah Dazzle
3rd:
Res:
VHC:

Class 2602 PB (9 Entries) Abs: 1
1st: 11536 GARDINER Mr R. M. Heronsview Hold The Dream
2nd: 11544 LLOYD Mrs S Torma Nagu Tybetan Dream
3rd: 11531 CAWTHORNE Mrs S Montasamara Mtsho
Res: 11546 WAKEFIELD Mrs K E Aritaur Betty Bombshell
VHC: 11547 WAKEFIELD Mrs K E Aritaur Delilah Dazzle

Class 2603 JB (5 Entries) Abs: 0
1st: 11544 LLOYD Mrs S Torma Nagu Tybetan Dream
2nd: 11538 HARRISON Mr & Mrs J Finka Du Domaine De Toundra Du Highedge
3rd: 11549 WHITE Mr M Baggio Sovento
Res: 11533 COLLINS Mrs J Nularma Cheeky Girl
VHC:

Class 2604 PGB (1 Entries) Abs: 0
1st: 11551 WINTERTON, Mr S & SINGH Miss N Arabica Av Tasermiut At Sledog (Imp)
2nd:
3rd:
Res:
VHC:

Class 2605 OB (1 Entries) Abs: 1


Class 2606 VB NO ENTRIES


Class 2607 GCB (1 Entries) Abs: 0
1st: 11543 LEAK Mr M & Mrs P Heronsview Buni Bea for Madire
2nd:
3rd:
Res:
VHC:


Back