BEST :
1081 Mrs C B BLANCE - Ch Penliath Shooting Star - WELSH CORGI (PEMBROKE) -
Bitch RESERVE : 5102 Mrs K ARMSTRONG - Sh Ch Kazval Keats - HUNGARIAN
VIZSLA - Dog 3rd : 4th : BEST PUPPY : RESERVE PUPPY :
BEST VETERAN :
PASTORAL GROUP Judge: Mr A Wight
BEST : 1081 Mrs C B BLANCE - Ch Penliath Shooting Star - WELSH CORGI (PEMBROKE)
- Bitch RESERVE : 804 Mrs C A EDWARDS - Ch Shanlimore Midnight Cowboy -
PYRENEAN MOUNTAIN DOG - Dog 3rd : 727 Mrs C BAILEY - Ch Zottel's You Don't
Fool Me - OLD ENGLISH SHEEPDOG - Dog 4th : 436 Mrs J I RUAL - Ch Cartier
Monzerat Calif to Gilcoru (Imp) - BRIARD - Dog BEST PUPPY : RESERVE
PUPPY : BEST VETERAN :
WORKING GROUP Judge: Mrs Joyce W
Mann
BEST : 1647 Mr C M DRURY - Mountcook Tiger Lily (Imp) -
NEWFOUNDLAND - Bitch RESERVE : 1218 Mr K S WILBERG - Kanix Clinton -
BOUVIER DES FLANDRES - Dog 3rd : 1548 Mr K J ROFE-MOSS - Riesenheim
Cebreros - GIANT SCHNAUZER - Dog 4th : 1923 Mrs J REYNOLDS - Forstal's
Tpring of Snowspeeder - SIBERIAN HUSKY - Bitch BEST PUPPY : RESERVE
PUPPY : BEST VETERAN :
UTILITY GROUP Judge: Mr E
Hulme
BEST : 2615 Mrs B & Miss S GODFREY - Ch Aedan Double
Delight - POODLE (TOY) - Bitch RESERVE : 2350 Mrs E DUNHILL - Ch Vormund
Moschino - JAPANESE SHIBA INU - Dog 3rd : 2336 Ms J SADLER, Mr K & Mrs
S & ARMSTRONG - Keskai Maid In England - AKITA - Bitch 4th : 2515 Miss
M AIKMAN - Del Zarzoso Fin-de-Siglo at Namkia (Imp) - POODLE (STANDARD) -
Dog BEST PUPPY : RESERVE PUPPY : BEST VETERAN :
HOUND GROUP Judge: Mrs J Minns
BEST : 3022 Mrs R A HALL -
Ch Saxonmill Jellicle Jett - AFGHAN HOUND - Bitch RESERVE : 3273 Mrs J PEAK
- Tragband Come Fly With Me at Bayard - BEAGLE - Dog 3rd : 3195 Ms J
PHILLIPS, Mrs V & HUISMAN - Dutch Ch Debucher le Barbu - BASSET GRIFFON
VENDEEN (Grand) - Dog 4th : 3326 Mr & Mrs A L DOWNES - Ch Vronsky the
Vanquisher - BORZOI - Dog BEST PUPPY : RESERVE PUPPY : BEST
VETERAN :
TOY GROUP Judge: Mr Terry Thorn
BEST :
4434 Mrs K M COAKER - Ch Homerbrent Mare Na - JAPANESE CHIN - Dog RESERVE :
4287 Mr K & Mrs S HORNBY - Ch Bramerita Naughty But Nice - CHIHUAHUA (LONG
COAT) - Bitch 3rd : 4769 Mrs C KIRK - Ch Hattella Fresh Parsley JW - PUG -
Dog 4th : 4834 Mrs H RIDLEY - Paloma de Chaponay of Tammylan - AVNSC (Hound
& Toy) - Bitch BEST PUPPY : RESERVE PUPPY : BEST VETERAN :
GUNDOG GROUP Judge: Mr Terry Thorn
BEST : 5102
Mrs K ARMSTRONG - Sh Ch Kazval Keats - HUNGARIAN VIZSLA - Dog RESERVE :
6321 Mrs S CRUMMEY, Ms S & GRANT - Sh Ch Afterglow Arrabella - SPANIEL
(AMERICAN COCKER) - Bitch 3rd : 6417 Mrs S PLATT - Sh Ch Charbonnel Warlord
JW - SPANIEL (COCKER) - Dog 4th : 4977 Mrs P WILLIAMS - Sh Ch Bournehouse
Razzle Dazzle - ENGLISH SETTER - Bitch BEST PUPPY : RESERVE PUPPY :
BEST VETERAN :
TERRIER GROUP Judge: Mr V M
Mitchell
BEST : 6976 Mr R RAMSAY - Torum's Tunde Bayou - KERRY
BLUE TERRIER - Dog RESERVE : 6718 Mrs S DAVIES - Honeymist Art Tatum -
BEDLINGTON TERRIER - Dog 3rd : 7234 Mr S HUTCHCOX, Mr M & HUGHES -
Cragail's Red MacGregor - STAFFORDSHIRE BULL TERRIER - Dog 4th : 7158
Misses D & S PETTIT - Ch Jesena Chantilly Chick - SOFT COATED WHEATEN
TERRIER - Bitch BEST PUPPY : RESERVE PUPPY : BEST VETERAN :